6 grudnia 2022
– | Szkolenie dla nauczycieli z obsługi interaktywnych monitorów dotykowych – ZSP w Nietążkowie.
O projekcie
„Aktywna tablica” to Rządowy program rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych. Wspiera rozwijanie kompetencji cyfrowych uczniów przygotowując ich do życia w społeczeństwie informacyjnym.
W ramach programu rządowego Aktywna Tablica 2020-2024 (edycja 2022) nasze szkoły: Branżowa Szkoła I stopnia, Technikum oraz Liceum ogólnokształcące przy ZSP im. Jana Kasprowicza w Nietążkowie, otrzymały dofinansowanie na zakup 9 interaktywnych monitorów dotykowych, które zostały zainstalowane w klasach.
Koordynatorami projektu w naszej szkole są: p. Ewa Nowacka-Wieczorek, p. Renata Kiąca i p. Joanna Kozak-Kaczmarek.
Zastosowanie nowoczesnych pomocy naukowych, znacznie uatrakcyjnia prowadzone zajęcia a także podnosi efekty pracy dydaktycznej (wzrost zainteresowania uczniów lekcją i poznanymi treściami oraz wzmocnienie motywacji do nauki). Monitory interaktywne będą wykorzystywane w prowadzeniu zajęć edukacyjnych z różnych przedmiotów.
Międzyszkolna sieć współpracy
Głównym celem międzyszkolnej sieci współpracy jest wymiana doświadczeń i dzielenie się dobrymi praktykami w zakresie wykorzystywania TIK podczas zajęć lekcyjnych.
W ramach „Aktywnej Tablicy” współpracujemy z następującymi szkołami:
1. Zespół Szkół nr 4 im. Powstańców Wielkopolskich w Lesznie
2. Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie
3. II Liceum Ogólnokształcące w Rawiczu
Kalendarz przytuliska
Nowy kalendarz przytuliska na rok 2024/2025
pokaż »
« ukryj
Kalendarz przytuliska
Reaguj na przemoc
Ośrodek Pomocy Społecznej w Śmiglu apeluje:
Reaguj na przemoc. Niech zamknięcie w domu nie zamyka furtki do szukania pomocy.
W mediach pojawia się wiele informacji alarmujących o wzrastającej przemocy domowej. Powodem negatywnych zdarzeń w rodzinach (kłótni, awantur, konfliktów, napięć emocjonalnych, które mogą prowadzić do przemocy), jest z pewnością szczególna sytuacja w jakiej się znajdujemy.
Zjawisko epidemii i związanej z tym izolacji nie było nam do tej pory znane. Powoduje lęk o zdrowie, życie, pracę, bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich. Z tak skrajnymi emocjami trudno sobie poradzić. Lęk może prowadzić do negatywnych emocji, a te zaś do niekontrolowanej złości i wybuchu agresji.
Nie pozwól by lęk zdominował życie i działanie.
Reaguj na przemoc. Reaguj kiedy zauważysz, że ktoś nie radzi sobie z emocjami. Reaguj kiedy sam doznajesz przemocy.
Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Śmiglu pozostają w gotowości do udzielania wsparcia i pomocy. Epidemia nie zamyka furtki do szukania pomocy.
Przerwij przemoc i skontaktuj się z pracownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej. Oferujemy wsparcie psychologiczne, pomoc prawnika, mediacje, rozmowy wspierające.
Zadzwoń: 65 5180 969 lub 515 541 575
W sytuacjach alarmowych 112
Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111
Całodobowo numer tel. na Niebieską Linię 800 120 002
Monika Wyszogrodzka-Bobrowska Starszy Specjalista Pracy Socjalnej
|